Новини

Жінки, які займалися волонтерством, прагнуть відкривати власний соціально-орієнтований бізнес
Жінки, які займалися волонтерством, прагнуть відкривати власний соціально-орієнтований бізнес
105 заявок на участь у проекті «Яскрава ідея в її руках» надійшло від жінок, які бажають почати власний бізнес чи волонтерський проект.
06 лютого 2018
Жінки, які займалися волонтерством, прагнуть відкривати власний соціально-орієнтований бізнес
06 лютого 2018

105 заявок на участь у проекті «Яскрава ідея в її руках» надійшло від жінок, які бажають почати власний бізнес чи волонтерський проект.  

«У заявках описані ідеї, які стосуються таких сторін соціального життя, як опіка над літніми людьми, розвиток дітей, допомога внутрішньо переміщеним особам і ветеранам АТО, турбота про людей з особливими потребами і навіть про авторські права перекладачів і письменників, а також про наше право на доступ до публічної інформації», - повідомила виконавча директорка Центру соціальних ініціатив «АТОМ» Ольга Шалайська.

Зараз відбувається конкурсний відбір заявок, у результаті якого 20 волонтерок будуть запрошені на 3 тренінги із розробки бізнес-плану. Після закінчення навчання і презентації бізнес-планів, кращі з них отримають фінансову підтримку для старту їхньої реалізації.

«Жінки готові офіційно реєструвати громадські організації, соціальні підприємства, самим реєструватися як фізичні особи-підприємці, щоб втілювати свої мрії у реальний бізнес. Досвід, набутий протягом років волонтерства, вони вважають дуже цінним і мотивуючим до подальшої роботи», - сказала Ольга Шалайська.

Нагадаємо, що метою проекту «Яскрава ідея в її руках» є підтримка волонтерського руху в Україні шляхом сприяння жінкам у перетворенні власного досвіду, що набутий під час волонтерської діяльності, у майбутній успішний бізнес.

Проект реалізується за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва SDC.

Інформаційними партнерами є  ІА «Варіанти» та платформа volonter.org.

Юридичну підтримку надає проект «Громадяни в дії».

Навчання для жінок, які бажають почати власний бізнес чи волонтерський проект
Навчання для жінок, які бажають почати власний бізнес чи волонтерський проект
АТОМ оголошує конкурсний відбір учасниць проекту «Яскрава ідея в її руках».
18 січня 2018
Навчання для жінок, які бажають почати власний бізнес чи волонтерський проект
18 січня 2018

АТОМ оголошує конкурсний відбір учасниць проекту «Яскрава ідея в її руках».

Центр соціальних ініціатив «АТОМ» запрошує жінок-волонтерок зі всіх областей України стати учасницями проекту «Яскрава ідея в її руках», який реалізується за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва SDC.

Метою проекту є підтримка волонтерського руху в Україні шляхом сприяння жінкам у перетворенні власного досвіду, що набутий під час волонтерської діяльності, у майбутній успішний бізнес.

Для цього учасниці проекту будуть запрошені на 3 тренінги із розробки  бізнес-плану, що відбудуться у Львові у лютому і березні та у Києві в травні 2018 року. Також учасниці отримають індивідуальні консультації від бізнес-тренера, що допоможуть розробити бізнес-план для втілення власної ідеї. Про волонтерську діяльність учасниць будуть написані репортажі із фотографіями.

Кращі бізнес-плани отримають фінансову підтримку.

Щоб взяти участь у конкурсному відборі на участь у проекті необхідно заповнити АНКЕТУ

Відбір 20 учасниць проекту буде здійснюватися за такими критеріями:

- персональна мотивація до участі у проекті,

- попередній досвід волонтерської діяльності (мінімум 2 роки),

- готовність офіційно зареєструвати власний бізнес чи зареєструвати громадську організацію в Україні,- короткий опис власної ідеї/бізнес-ідеї (важливі вимоги: соціальна-важливість, інноваційність, політична коректність, чутливий підхід до питань конфлікту, гендерної рівності та врахування інтересів різних груп суспільства, особливо, найбільш вразливих),

- особистий внесок для реалізацію власної ідеї.

Про результати відбору буде повідомлено індивідуально після 1 лютого 2018 року.

З усіма запитаннями звертатися до керівниці проекту Ольги Шалайської за тел. 0972259852, мейл - atom.ngo@gmail.com

16 днів проти ґендерного насильства: активісти розповіли про домашнє насильство депутатам і гостям ВР
16 днів проти ґендерного насильства: активісти розповіли про домашнє насильство депутатам і гостям ВР
Виставка картин, яка покликана привернути увагу громадськості до проблем домашнього насильства, розпочала роботу в приміщенні Верховної Ради. Про це повідомляють організатори виставки – Ліга захисту прав жінок “Гармонія Рівних” та “Біла Стрічка”, народний
08 грудня 2017
16 днів проти ґендерного насильства: активісти розповіли про домашнє насильство депутатам і гостям ВР
08 грудня 2017

 

Виставка картин, яка покликана привернути увагу громадськості до проблем домашнього насильства, розпочала роботу в приміщенні Верховної Ради. Про це повідомляють організатори виставки – Ліга захисту прав жінок “Гармонія Рівних” та “Біла Стрічка”, народний депутат України Ірина Суслова, а також Анна Діанова, українська художниця, член міжнародної мистецької виставки GemlucArt у Монако.

Заходи у Верховній Раді проходять в рамках всесвітньої ініціативи «16 днів проти ґендерного насильства» та Дня прав людини.

“Український уряд має провести законодавчу реформу у сфері захисту прав жінок і дітей, особливо в аспекті домашнього насилля, має відбутись ратифікація Стамбульської конвенції та Україна має приєднатися до міжнародної реформи Гаагської конвенції в аспекті домашнього насилля. Україна займає 61 місце з 152 країн за показниками гендерної нерівності”, - йдеться у повідомленні організаторів.

Також вони зазначають, що після початку воєнного конфлікту на Сході країни ситуація тільки погіршилася.

“За даними НАН України 68% жінок страждають від насилля в родині, лише 2% жертв звертаються до суду. Кількість офіційно зареєстрованих звернень жінок щодо домашнього насилля збільшилася на 50% за останні 2 роки та досягає 150 000 зареєстрованих звернень за минулий рік. Багато випадків домашнього насильства пов’язані зараз в Україні з проблематикою реабілітації бійців, які повертаються в родини з лінії фронту АТО”, - зазначають організатори виставки.

У рамках акції організатори роздали народним депутатам та гостям заходу емблеми білої стрічки, як міжнародного символу боротьби з явищами домашнього насильства.

Нагадаємо, що Міжнародна кампанія боротьби проти насилля над жінками проводиться щорічно з 25 листопада (День протидії насильству проти жінок) по 10 грудня (День прав людини), започаткована за ініціативи Першого всесвітнього інституту жіночого лідерства у 1991 році. Зараз більше 3700 організацій з 164 країн світу приймають участь у цій акції щорічно.

Громадська організація “Біла Стрічка” була започаткована за підтримки польських та українських громадських активістів з метою боротьби з явищами домашнього насильства в українському суспільстві, вона є частиною міжнародного руху White Ribbon - жінки проти домашнього насильства.

Захід відбувся за підтримки міжнародних партнерів: представникыв української діаспори Каліфорнії та Нью Йорку. Серед українських партнерів: ГО “Грузинський Національний Легіон”, Міжнародна Амбасада Жінок – Підприємців, юридичні компанії «Lavrynovych & Partners Law Firm» та «Questa Consulting», а також Український гуманітарний ліцей КНУ ім. Т. Шевченка. Захід відвідали: бійці з АТО, зокрема представник США, який воює в складі Грузинського Легіону в Україні. 

   

 

 

5 книжок для мотивації на осінь
5 книжок для мотивації на осінь
Осінь – це час, коли мотивація потрібна більше, ніж в будь-яку іншу пору року.
20 вересня 2017
5 книжок для мотивації на осінь
20 вересня 2017

Осінь – це час, коли мотивація потрібна більше, ніж в будь-яку іншу пору року. Якщо ви збираєте для себе мотиваційний must-read на період дощів, наші книжкові поради можуть стати в нагоді. Надихайтесь відчайдушними історіями, вчіться планувати власний час та йти до мети, незважаючи ні на що!


Патрік Кінг. Стратегії і тактики спілкування.

Книга про спілкування та комунікацію, яка буде корисна кожному, хто займається публічними проектами.

Публікація американського спеціаліста допоможе зрозуміти, як правильно вести дискусію та знаходити переконливі аргументи, захищати свою позицію та відважно себе вести під час найгарячіших суперечок.Гел Елорд. Чудовий ранок. Як не проспати життя.

Надзвичайна книга для тих, хто хоче не просто не просипати сірі осінні ранки, а й не проґавити найважливіше у своєму житті. Це прекрасний бестселер про таймменеджмент, який навчить втілювати в життя ваші найзаповітніші проекти та ідеї. Саме те, що потрібно волонтерам!


Гретхен Рубін. Проект щастя.

Іще одна супер-книга для тих, хто вже давно задумав реалізувати власний проект, утім ніяк не збереться із думками і не втілить його в життя. Книга ідей та порад жінки, яка доводить, що маленькі життєві зміни приводять за собою великі.

Читати усім, хто давно хоче почати власний проект, але ніяк не зробить перший крок.


 

Гері Келлер, Джей Папасан. Одна справа. Як робити менше, а встигати більше.

Успішні американські бізнесмени розкажуть, як фокусуватись на важливих справах, що потрібно знати про наукові дослідження планування часу і чому багатозадачність не працює. Книга для тих, хто не вірить законам тайменеджменту і шукає чогось нового.


Сюзен Кейн. Сила інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати.

Книжка для інтровертів, яка допоможе подолати труднощі у взаємодії зі світом. Але вона буде цікава кожному, хто хоч раз у житті боявся зробити перший крок. Бути інтровертом – це не вирок. Авторка доводить, що “тихі люди” як ніхто інших здатні змінити цей світ і зробити його кращим.

Читайте і надихайтеся історіями цікавих людей. І в жодному разі не впадайте в осінню депресію. Змінюйте світ, реалізовуйте свої проекти і радьте книги, які допомогли вам підкорити світ!

 

Корисні онлайн-сервіси для створення відео презентацій
Корисні онлайн-сервіси для створення відео презентацій
Краще один раз побачити, аніж сто разів почути. Істина, відома кожному. Але, на жаль, ми часто про неї забуваємо, коли готуємо власні презентації. Як візуалізувати дані, створивши анімаційний ролик – читайте у матеріалі на Волонтерській платформі volonter
24 березня 2017
Корисні онлайн-сервіси для створення відео презентацій
24 березня 2017

Краще один раз побачити, аніж сто разів почути. Істина, відома кожному. Але, на жаль, ми часто про неї забуваємо, коли готуємо власні презентації. Як візуалізувати дані, створивши анімаційний ролик – читайте у матеріалі на Волонтерській платформі volonter.org.

Підбірка найпопулярніших інструментів, які допоможуть без зайвих зусиль зробити ваш виступ сучасним, зрозумілим та дійсно корисним.

1. GoAnimate

Сервіс допоможе вам створити сюжетну розповідь або історію, яка буде відбуватися з героєм. У програмі є безліч анімованих персонажів. Ви можете самі задавати їх поведінку і дії. Для цього потрібно використовувати готові шаблони: герой може стрибати, бігати, говорити. Для прикладу подивіться анімаційне відео, створене в програмі.

Мінус в тому, що сервіс англомовний, але підтримує введення тексту російською мовою. Базова підписка коштує $ 39 в місяць. Готовий ролик можна вбудувати на сайт, завантажити з високою роздільною здатністю або опублікувати в соціальних мережах. Протягом 14 днів сервісом можна користуватися безкоштовно.

2. «Обьясняшки»

А це російськомовна програма, правда, працює тільки на платформі iOS для iPad. За допомогою неї можна створити мальоване відео і розповісти історію. Використовується принцип скрайбінга - зображення (малюнок від руки) створюється на ваших очах, і ваша мова синхронізується з появою малюнка.

Якщо ви не вмієте добре малювати - не страшно. Нехай це будуть начерки, схожі на дитячі малюнки, але навіть вони будуть виглядати в програмі привабливо. Можете піти іншим шляхом: писати слова, формули, терміни або схеми.

Завантажити її можна в AppStore. До речі, на сайті сервісу написано, що творці готові для співпраці з фахівцями з краудфандінгом і інтернет-маркетологами.

3. SparkolPro

У цій програмі теж можна навчитися робити мальовані відеоролики. Весь сюжет буде покроково промальований від руки. Програма не працює онлайн, її потрібно встановити на свій комп'ютер. Безкоштовна пробна версія буде доступна протягом 7 днів.

4. PowToon

Цей сервіс, мабуть, один з кращих в добірці. Ефектні шаблони з вбудованою анімацією, програма проста у використанні, і підписка на неї прийнятна, та й є безкоштовний тариф!

Програма працює онлайн, авторизуватися можна через акаунт Facebook або Google. На пошту вам прийде лист-підтвердження. Для початку роботи потрібно вибрати один з трьох варіантів ролика: для роботи, освітніх або особистих цілей. Бібліотека шаблонів величезна. Шаблони стильні і насичені елементами, які динамічно рухаються.

 

5. Moovly

У програмі є готові форми і шаблони для створення анімаційного відео, щось можна і домалювати. Реєстрація проста: через Facebook або Google. Встановлювати програму не потрібно. На сайті працює чат-бот, якому можна задати питання. 

Є безкоштовна версія, в ній можна створювати ролики не більше 10 хвилин. Є й платні тарифи.

6. Plotagon

Цікава програма, яка дозволяє монтувати власні фільми. З вас - сценарій, а задумку втілять віртуальні актори. Є два режими: освітні ролики і формат історії.

Недолік у тому, що програма не підтримує українську мову. Але для розуміння можна прописати зовсім прості репліки. У будь-якому випадку процес створення не займе у вас багато часу. Протягом двох тижнів можна спробувати зробити фільм безкоштовно.

 

7. Movavi

Це російськомовний ресурс, який допоможе створити вам відеоролик. Правда, шаблонів в програмі немає: ви можете використовувати файли з комп'ютера і змонтувати з них відео або створити слайд-шоу.

Програму потрібно завантажити з сайту, встановиться вона за кілька хвилин. Інтерфейс зовсім простий і зручний. Програму також можна використовувати як повноцінний відеоредактор: нарізати відео, записувати з екрану, редагувати, накладати музику, застосовувати візуальні ефекти, додавати титри і переходи.

Користуйтеся сучасними серісами та публікуйте власні проекти на волонтерській платформі volonter.org.

ГО "Центр сприяння волонтерському руху Волонтер.орг"

За матеріалами сайту Теплиця

 

Підлітки-волонтери: Ідеї для тих, хто мріє про власний волонтерський соціальний проект
Підлітки-волонтери: Ідеї для тих, хто мріє про власний волонтерський соціальний проект
У нашій підбірці - 10 надихаючих ідей від підлітків, які повірили у власні сили і змогли реалізувати надзвичайні ідеї, що покращують світ. Головне - не вік, а бажання допомагати і змінювати світ на краще.
15 лютого 2017
Підлітки-волонтери: Ідеї для тих, хто мріє про власний волонтерський соціальний проект
15 лютого 2017

Заснувати фонд, розпочати всесвітній благодійний марафон, запустити екологічний рух можуть не тільки досвідчені громадські активісти, а і школярі. У нашій підбірці - 10 надихаючих ідей від підлітків, які повірили у власні сили і змогли реалізувати надзвичайні ідеї, що покращують світ. Головне - не вік, а бажання допомагати і змінювати світ на краще.

✅ 1. Джонатан Вудз заснував фонд «Під деревом» (Under the Tree) у свої 12 років! Саме тоді він зрозумів, що на дітей, які хочуть узяти участь у різдвяному заході з пожертвування іграшок, часто не звертають уваги.

 

✅ 2. Неха Ґупта заснувала свою неприбуткову організацію в 9 років! Її установа, під назвою «Підтримаймо сиріт» (Empower Orphans), допомогла уже більш ніж 25 тисячам дітей у всьому світі.

 

✅ 3. Джордін Чара заснувала організацію WI P2D2 («Утилізація ліків і наркотиків у Вісконсині», оригінал Wisconsin Prescription Pill and Drug Disposal), коли їй виповнилось 14 років. Організація займається знищенням ліків у безпечний спосіб, який не шкодить навколишньому середовищу.

 

✅ 4. 10-річний Зак Цертнер заснував свою організацію під назвою SNAP як спортивну програму для дітей з особливими потребами.

 

✅ 5. Шеннон МакНамара заснувала SHARE, неприбуткову організацію, яка забезпечує тисячі дівчат в Африці книжками та шкільним приладдям, коли їй було 15 років.

 

✅ 6. Келін Конрад провела свій перший (який згодом став щорічним) приватний карнавал для людей з хворобою Альцгеймера, коли навчалася в 5-му класі і її бабусі було поставлено цей діагноз.

 

✅ 7. 13-річна Клер Фрейз заснувала свою організацію «Порятунок тварин «Щасливі хвости» (Lucky Tails Animal Rescue) для того, щоб надати другий шанс собакам, яких мали умертвити.

 

✅ 8. Двоє дівчат-підлітків, які в минулому страждали на анорексію, - Ліана Розенман та Крістіна Шафран – вирішили заснувати проект «Одужання» (Project HEAL) для збору коштів для підлітків, які потребують лікування від розладів харчової поведінки.

 

✅ 9. Лу-Лу Чероне заснувала організацію “LemonAID Warriors”, коли їй було 10 років, щоб допомогти іншим дітям зробити соціальну діяльність частиною їхнього життя.

 

✅ 10. Бажаючи припинити голод у світі, Кейті Стальяно, якій зараз 14 років, почала вирощувати фрукти та овочі у своєму саду, щоб допомогти голодним. Cьогодні її організація – «Врожай Кеті» (Katie’s Krops) допомогла нагодувати тисячі людей.

 

Ви досі думаєте, як реалізувати свою ідею? Тоді реєструйте її на платформі volonter.org та шукайте однодумців. Разом ви зможете на багато швидше те ефективніше зробити гарну справу. А якщо власна ідея досі не народилась, перегляньте усі проекти на платформі. Можливо, ваші знання та уміння стануть корисними для втілення чиєїсь ідеї у життя.

Центр сприяння волонтерському руху “Волонтер.орг”

10 ідей для волонтерів-школярів
10 ідей для волонтерів-школярів
Громадська організація “Центр сприяння волонтерському руху Волонтер.орг” адаптувала та доповнила ці ідеї - можливо, котрась надихне і вас на гарні справи?
01 лютого 2017
10 ідей для волонтерів-школярів
01 лютого 2017

Леслі Амос у підбірці “50 ідей для волонтерів-підлітків” пише, що волонтерство - це гарна можливість спробувати себе в громадській діяльності, допомогти іншим, знайти друзів, отримати професійні навички та нові можливості і досягти реальних змін на краще в країні чи місті. Щоб зорієнтувати учнів середньої школи, чим вони можуть бути корисні, Амос виділяє 10 надихаючих ідей.

 

Громадська організація “Центр сприяння волонтерському руху Волонтер.орг” адаптувала  та доповнила ці ідеї - можливо, котрась надихне і вас на гарні справи?

 

1. Подаруйте старий одяг або господарчі товари. Прогляньте вашу шафу або комору і знайдіть ці вкриті пилюкою речі, з яких ви уже виросли або більше їх не вдягаєте. Якщо вони в доброму стані, віддайте організаціям, які збирають такі речі і передають їх нужденним. Можете також занести їх до церкви. Або ж слідкувати за проектами на volonter.org. Наприклад, перед Новим роком Харківський Карітас проводив акцію “Звільни місце у своїй шафі”.

 

2. П’єте каву чи чай у кав'ярні? Подумайте про тих, у кого немає на це грошей і купіть “підвішену” каву. Оплатіть іще одну філіжанку, яку колись вип'є той, хто шукатиме у кав'ярні тепла.

 

3. Принесіть нові або майже нові іграшки до дитячої лікарні або у дитячий будинок.

 

4. Під час новорічних свят напишіть відповідь на листа Діду Морозу від бідної дитини. Відвідайте ваш місцевий відділ пошти, який бере участь в акції, отримайте там листа від дитини, придбайте подарунок і надішліть його поштою.

 

5. На ваш наступний день народження попросіть, щоб замість подарунків вам люди зробили пожертвування до благодійної організації на ваш вибір.

 

6. Надішліть «посилку турботи» учасникам бойових дій, ветеранам або пораненим солдатам. Можете також написати їм листа. Знайти інформацію про поранених ви зможете на сайті Герої АТО. Також контактуйте із перевіреними волонтерськими організаціями у нас на сайті та в соцмережах.

 

7. Долучіться до прибирання у своєму місті чи селі. Існує велика кількість ініціатив, які щороку навесні та восени проводять загальноміські прибирання. До слова, на сайті ініціативи “Зробимо Україну чистою” вже є мапа весняних прибирань. Також 12 березня у світі відзначають День садіння дерев - долучайтеся до такої ініціативи і ви!

 

8. Пожертвуйте дитячі книжки притулкам, бібліотекам та школам.

 

9. Долучіться до плетіння сіток на фронт. Або до приготування сухих борщів та овочевих наборів. Пошукайте організації у вашому місті, які роблять таку роботу. Впевнені, що ваша допомога їм знадобиться.

 

10. Допоможіть прибрати двір чи принести продукти із магазину літнім людям, які живуть по-сусідству.

 

Обов'язково слідкуйте за проектами на сайті volonter.org та створюйте і розвивайте свої власні ініціативи. На платформі є волонтери з усієї України і ви завжди зможете знайти підтримку та допомогу.

Рецепт успіху від «Волонтер.орг»: кілька порад для реалізації хороших ідей
Рецепт успіху від «Волонтер.орг»: кілька порад для реалізації хороших ідей
Налагоджуйте сильні цифрові комунікації. Бізнес, громадський та державний сектор все глибше переносять свою діяльність в інтернет. І, щоб не пасти задніх у цьому процесі, почніть вже зараз.
30 листопада 2016
Рецепт успіху від «Волонтер.орг»: кілька порад для реалізації хороших ідей
30 листопада 2016

Налагоджуйте сильні цифрові комунікації. Бізнес, громадський та державний сектор все глибше переносять свою діяльність в інтернет. І, щоб не пасти задніх у цьому процесі, почніть вже зараз.

Використовуйте безкоштовне ліцензійне програмне забезпеченнядля НГО. Багато IT-корпорацій, таких, як Microsoft, мають свої програми підтримки громадського сектору. Ви можете отримати необхідне програмне забезпечення з великою знижкою або взагалі безкоштовно.

Стратегічне використання соціальних медіа. В останні роки дослідники і аналітики все частіше говорять про те, що цільові аудиторії некомерційних організацій швидко переміщаються у віртуальний простір. Щоб в період «великого переселення» НГО не загубити своїх прихильників, ми рекомендуємо активно працювати з соціальними мережами, це дасть вам змогу втілити будь-які комунікаційні стратегії і прискорити виконання місії вашої організації.

Використовуйте хмарні технології.

Мета будь-якої організації - при мінімальному бюджеті максимально  реалізувати поставлені цілі. Хмарні технології - саме той інструмент, який допоможе досягти цієї мети.

Основні переваги хмари:

  • не потрібні великі обчислювальні потужності ПК - по суті 
  • будь-який смартфон, планшет                     
  • відмовостійкість, непотрібне додаткове обслуговування;
  • високий рівень безпеки;
  • висока швидкість обробки даних;
  • економія на покупці софту - всі необхідні програми вже є 
  •  в сервісі;

Bring Your Own Device - «Принеси свій девайс»

Ми рекомендуємо громадським організаціям активніше використовувати цифрові пристрої (ноутбуки, смартфони, планшети), які знаходяться в особистому користуванні співробітників. Цей підхід, відомий як BYOD(Bring Your Own Device - «Принеси свій девайс») знижує витрати на утримання оргтехніки і підвищує продуктивність командної роботи.

Реєструйте свій проект на волонтер.орг, знайдіть прихильників та підтримку волонтерів, отримайте гарний односторінковий сайт вашої ініціативи або проекту, яким хочеться поділитися в соціальних мережах.

Також ви можете в будь-який момент звернутись до ГО “Центр сприяння волонтерського руху “Волонтер.орг”, і ми з радістю допоможемо вам створити it/цифрову стратегію розвитку вашої організації.

Киян запрошують на благодійний ярмарок та концерт
Киян запрошують на благодійний ярмарок та концерт "БЛАГОтвори"
10-11 грудня 2016 р., до Дня Благодійності, киян та гостей запрошують міста в ТРК «КАРАВАН» на благодійну різвдяну ярмарку та концерт «БЛАГОтвори»!
17 листопада 2016
Киян запрошують на благодійний ярмарок та концерт "БЛАГОтвори"
17 листопада 2016

10-11 грудня 2016 р., до Дня Благодійності, запрошуємо киян та гостей міста в ТРК «КАРАВАН» на благодійну різвдяну ярмарку та концерт «БЛАГОтвори»!

Організатор: Асоціація МВГО «Соціальний захист» в партнерстві з ТРЦ «КАРАВАН».


Головна мета проекту – об’єднати благодійників, бізнес і зірок, щоб жодна дитина не залишилась без уваги та подарунка на Різдвяні Свята.

 

На вас очікує:


*благодійний ярмарок «HANDMADE», на якому кожен бажаючий зможе придбати різдвяно-новорічні сувеніри для всієї родини і в такий спосіб підтримати благодійність в Україні.
*майстер-класи для дітей та дорослих;
*розіграш зіркових лотів;
*святкова фото-зона;
*11 грудня о 14:00 благодійний концерт за участю зірок естради:Светлана Тарабарова, Евгений Хмара (Evgeny Khmara), Марта Адамчук, Серго Чантурия, Tatiana Amirova, Клей Угрюмого Official, @Todes Kyiv (ТОДЕС Киев), Продюсерский центр Paradiz Украина, @Д.Е.Т.К.И (OPEN ART STUDIO), Circus Kobzov.

Ведучий заходу Максим Нелипа
Виручені кошти з ярмарку «БЛАГОтвори» підуть на благодійність - на новорічні подарунки для дітей соціально незахищених категорій (діти-сироти, діти з вадами, онкохворі діти, діти-переселенці з АТО).
Якщо Ви бажаєте стати інформаційним партнером або спонсором проекту «БЛАГОтвори» телефонуйте: (044)4285718 або пишіть на електронну скриньку: blagotvori2016@gmail.com

Організації, які беруть участь у ярмарку "БЛАГОтвори":


Асоціація "Соціальний захист"
2. МБО "Взгляд"
3. Назустріч Мрії
4. МБФ "Жизнь с избытком"
5. МБФ ПОСОЛЬСТВО ЖИЗНИ
6. Благотворительная организация "Школа-сходинки"
7. Родина
8. Благодiйна орг " Любляче сердце"
9. Фонд Об'єднаних Сердець
10. Благотворительный фонд журнала "Единственная"
11. Дитячий центр "Сонячне світло"/ Sunshine Children's Center
12. БФ "Незалежна країна"
13. МБФ" Имени Вадима Нестерчука"МБФ"
14. БФ «Заради дітей України»
15. БФ Хорт
16. ТОЧКА ОПОРЫ центр реабилитации
17. “Всеукраїнський центр соціально адаптації для молоді”
18. Международный благотворительный фонд Хороших Дел
19. Благодійність Світу
20. @БО БФ "Лайфчейнджер"

Майстер-класи від:

1. Кулинарная школа Kartata Potata
2. Авторская школа стиля и макияжа Наталии Найда
3. Безкоштовний майстер-клас з настільних ігор та головоломок
4. W-studio
5. ArtФАБРИКА
6. LoraShen
7. МБФ "Жизнь с избытком"
Аніматори - S.A.L.-show

В Україні запустили платформу взаємодопомоги volonter.org
В Україні запустили платформу взаємодопомоги volonter.org
Українські волонтери презентували платформу для пошуку волонтерської допомоги volonter.org.
10 жовтня 2016
В Україні запустили платформу взаємодопомоги volonter.org
10 жовтня 2016

Українські волонтери презентували платформу для пошуку волонтерської допомоги volonter.org.

Як розповів засновник проекту Анатолій Мазарчук, платформа volonter.org - це перший в Україні інструмент, який допоможе громадським ініціативам знаходити для своїх проектів волонтерів, а волонтерам - допомагати в реалізації проектів.

"Більше двох років тому ми з командою запустили сайт Герої АТО, на якому систематизували інформацію про поранених бійців, яка була в той час в онлайні. Спілкувалися з великою кількістю волонтерів і зрозуміли, що для побудови горизонтальних зв'язків у волонтерському середовищі і максимально ефективного пошуку допомоги часто не вистачало існуючих інструментів. Тоді виникла ідея створити сайт volonter.org, де активісти могли б публікувати власні проекти і залучати волонтерську допомогу, а волонтери - знаходити проекти, в яких зацікавлені", - розповідає Анатолій Мазарчук, керівник проекту та голова ГО "Центр сприяння волонтерському руху volonter.org".

За словами автора проекту, користувачі volonter.org мають можливість визначити свій статус: волонтер, громадська організація чи громадський активіст. Проекти можна вибирати за містом, тематикою, організаціями.

"У кожного з нас народжуються геніальні ідеї. Якісь із них ми можемо реалізувати самостійно, а іноді для того, щоб проект змінив цей світ, нам потрібна допомога. Саме для того, щоб люди з видатними ідеями і задумами знаходили допомогу, а волонтери мали можливість знайти проекти, де їх вміння або час будуть корисними, ми створили платформу volonter.org", - резюмує Анатолій Мазарчук.

Зараз на сайті функціонують 20 категорій для створення і пошуку проектів: допомога армії, захист прав дітей, туризм і та інші. Їх список буде збільшуватися залежно від запитів волонтерів.

Проект було реалізовано громадською організацією Development Foundation спільно з ГО "Центр сприяння волонтерському руху volonter.org" за фінансової підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.  

Volonter.org: платформа, де звичайні люди реалізовують незвичайні ідеї
Volonter.org: платформа, де звичайні люди реалізовують незвичайні ідеї
Громадські організації чи окремі активісти створюють події чи завдання, описують, яка допомога їм треба і які люди можуть бути корисні у реалізації їхнього задуму.
05 жовтня 2016
Volonter.org: платформа, де звичайні люди реалізовують незвичайні ідеї
05 жовтня 2016

 

На початку вересня 2014 до нас зателефонувала жінка. Вона працювала учителем у одній із сільських шкіл на Житомирщині. Разом із учнями вони вирішили зібрати гроші для пораненого В’ячеслава Хільчишина. Побачили сюжет про нього на телебаченні, потім знайшли інформацію про нього на сайті «Герої АТО», організували концерт і, зібрали на лікування кілька тисяч гривень.

На той час сайт ініціативи «Герої АТО» працював лише кілька місяців. Журналісти збирали інформацію про тих, хто перебував у шпиталі і потребував грошей на лікування. Ми іще тоді не знали, чи допоможе цей сайт хочаб одній людині «стати на ноги», повернутись до нормального життя.

Але з’являлись такі люди, як ця жіночка. Вони телефонували і хотіли допомогти. Не кожен міг перерахувати гроші, але кожен міг зробити щось корисне - проводити акції, перекладати анкети поранених на інші мови, готувати сухі борщі і відправляти їх на фронт, плести маскувальні сітоки, шити взуття для військових чи приділяти кілька годин свого часу роботі у шпиталі, надавати психологічну підтримку чи просто допомагати під час реабілітації.

За даними дослідження компанії GfK, яке вона провела у 2014 році, 23% населення України займалось волонтерською діяльністю. Більшість робили це самостійно, поза межами будь-яких інституцій чи організацій. В цифрах – це 8 мільйонів українців, яких ми називаємо волонтерами. Усім цим волонтерам потрібен ефективний інструмент для комунікації.

Більшість громадських організацій чи волонтерських ініціатив шукають людей для реалізації спільних проектів у соціальних мережах чи з допомогою власного сайту. Коли ми тільки створювали організацію запускали сайт «Герої АТО», ми також шукали волонтерів і однодумців. Ми раді, що ці люди знайшлись і стали частиною великої команди. Але оперативно шукати людей у різних куточках Світу для різних завдань – це не просто.

Так народився задум – створити зручну платформу для того, щоб гарні ідеї таки знаходили підтримку, а люди, які хочуть допомоги своїм умінням чи вільним часом, могли долучитись до проектів, де на них чекають.

 

Платформа працює за принципом «Яка допомога нам потрібна» і «Чим я можу бути корисним»?

 

Громадські організації чи ініціативи, а також волонтери створюють події чи завдання, описують, яка допомога їм потрібна і, які люди можуть бути корисними у реалізації задуму. Так формується команда. Люди, які мають час прояв мужності та волонтерство, знаходять тих, кому вони можуть допомогти. Вони спілкуються, обговорюють деталі заходів, планують та вносять виправлення у майбутній проект. Вони знаходять шляхи реалізації справді великих та визначних ініціатив. Хтось може присвятити кілька годин власного часу, щоб створити для організації, яка збирає гроші на лікування дітей, банер чи сайт. Хтось може прийти на акцію, допомогти із підручним матеріалом, намалювати плакат. Люди завдяки цій платформі зможуть зробити набагато більше, знайти однодумців, реалізувати найсміливіші задуми та плани.

Тут звичайні люди можуть втілити у життя незвичайні ідеї.

 

Аналогічні проекти існують і в інших країнах, вони вже допомагають людям здійснювати мрії.

Наше завдання – зробити спілкування між різноманітними волонтерськими спільнотами зручним та комфортним. Переконані, що завдяки ефективній комунікації буде реалізовано значно більше корисних проектів.

Долучайтеся до нас, як волонтер Volonter.org! 

Проект реалізовує ГО Development Foundation спільно з ГО "Цент підтримки волонтерського руху Волонтер.оргза фінансової підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Волонтерка Маєвська відправила на фронт 80 тисяч літрів сухого борщу
Волонтерка Маєвська відправила на фронт 80 тисяч літрів сухого борщу
Своє призначення на шляху до спільної перемоги житомирянка Юлія Маєвська знайшла буквально у перші місяці після подій, що сколихнули країну навесні 2014 року.
26 вересня 2016
Волонтерка Маєвська відправила на фронт 80 тисяч літрів сухого борщу
26 вересня 2016

Її «УКРОПські борщики» у зоні АТО перепробували бійці різних підрозділів. За це щиро дякують, хвалять і просять ще.

Своє призначення на шляху до спільної перемоги житомирянка Юлія Маєвська знайшла буквально у перші місяці після подій, що сколихнули країну навесні 2014 року. Дівчина спочатку сама, а потім з рідними і друзями, організували у Житомирі виробництво смачних і домашніх «УКРОПських борщиків» із сушених овочів.

Про обсяги такого виробництва, волонтерство і перемогу на щорічному конкурсі «Гордість міста» вона розповіла в інтерв’ю «Першому житомирському інформаційному порталу».

Юлія згадує, що разом з братом та його дружиною у листопаді 2014 року розпочали виготовлення сухих борщів, які одразу почали відправляти військовим і добровольцям на Схід. 

Перщі закупки овочів волонтерка робила сама. Тоді вона шукала, в якому маркеті найдешевші овочі і відправлялась за ними разом з 1,5-річною донькою: у дитячий візок навантажувала продукти й так доставляла додому на переробку. Наразі з транспортуванням допомагають інші волонтери, з якими познайомилися за час війни.

Тоді за тиждень вони готували чотири пакети (на 5 л), які відразу ж доставляли на передову місцеві волонтери.   На кожній пачці борщу вказували склад та залишали свої реквізити.

«У мене дуже маленька квартира і я розуміла ставити «сушки» там просто немає де. Я взяла в мами «сушку» і поїхала до брата сушити овочі. Просто їм зателефонувала й сказала, що їду до них», - так розповідає Юлія про старт своєї волонтерської діяльності.

Згодом сушити овочі почали й інші родичі та друзі Маєвської. Врешті, з закликом про підтримку, дівчина створила у соцмережі спільноту «УКРОПський борщик», нині на цій же сторінці можна побачити звіти та дізнатися про потреби.

Юлія відзначає, що майже за два роки спільно з  небайдужими до цієї справи людьми  відправили на фронт близько 100 тис л борщу.

«Дуже довгий час я просто не рахувала. Якось робимо та й робимо. А потім мені кажуть: «то ти рахуй скільки виготовили борщів, а раптом хтось десь запитає, а ти їм нічого сказати не зможеш». Тоді я й почала рахувати, шукати свої записи й підраховувати. 80 тисяч літрів точно відправили, але зробили більше, може 100 тисяч, а може й більше», - ділиться волонтерка.

Безпосередньо сушінням овочів впродовж цього часу займалися близько 30 осіб і значно більше людей допомагали грошима, овочами, приправами, тощо.

Тиждень тому у  рамках відзначення Дня міста у Житомирі на Соборному майдані ЮліїМаєвській вручили відзнаку «Гордість міста» у номінації «Найвідданіший волонтер».

«За 2-3 дні до Дня міста мені зателефонували з управління культури і сказали прийти в суботу, - згадує Юлія. - Я думала мене  викличуть, ми постоїмо біля сцени. Не думала, що йтиму через увесь майдан. У мене був шок, але було справді все дуже гарно організовано. Щоправда, я не мала часу на святкування, бо треба було йти на роботу. Прийшла у сукні та з квітами – так колеги дізналися про перемогу в конкурсі, на який, до речі, мене подали саме волонтери, які й возять «УКРОПські борщики» у зону АТО. Маю чітке усвідомлення того, що нагорода «Гордість міста» та інші відзнаки, які маю за волонтерську діяльність, -  це   спільна відзнака усієї команди «УКРОПських борщиків» - тих, хто займається заготовкою овочів, хто їх сушить та пакує, хто возить у зону АТО, хто переказує кошти на ці потреби. Це наша, а не лише моя  нагорода. Це пам’ять. Зараз ми до цього по-іншому ставимося. Ми розуміємо, що війна продовжується. Якби вже закінчилася війна і тоді вже відзначали перемогу, це б по-іншому сприймалося. Цепам’ять не для нас, це пам’ять для нащадків. Десятки, сотні людей об’єдналися і повірили в те, що допомога і підтримка кожного важлива для наших захисників», - говорить Юлія.

Між іншим, не зважаючи на те, що родина Маєвських за ці два роки насушила овочів на десятки тисяч літрів борщу, Юлія каже, що для себе вдома рідко готує цю страву. 
«Я борщ люблю, але не пам’ятаю, коли востаннє вдома готувала  його. В мене, коли заходиш у квартиру, дуже концентрований запах овочів стоїть. Сушені овочі дуже пахнуть. Борщу зараз не хочеться», -  посміхається волонтерка.

Маєвська зізнається, що наразі все менше людей допомогають з придбанням  овочів.

«Зараз проблема і з овочами, і з фінасами. Раніше ми й тушонку купували, і супи робили, і чаї сушили, а зараз дуже важко. Тримаємося, але не ті об’єми. Просто не вистачає коштів», - додає Юлія.

Вона також зауважує, що зростання цін теж відбивається на їхній діяльності та зупинятися вони не збираються. «УКРОПський борщик» відправлятимуть безпосередню на передову до тих пір, поки в цьому є потреба, поки триває війна.

Віта ДЕМУСЬ


Допомогти команді Юлії Маєвської можна як необхідними інгредієнтами, так і фінансово.  Номер картки 4149 4971 1004 6531 Маєвська Юлія.