Новини

Volonter.org: платформа, де звичайні люди реалізовують незвичайні ідеї

05 жовтня 2016

 

На початку вересня 2014 до нас зателефонувала жінка. Вона працювала учителем у одній із сільських шкіл на Житомирщині. Разом із учнями вони вирішили зібрати гроші для пораненого В’ячеслава Хільчишина. Побачили сюжет про нього на телебаченні, потім знайшли інформацію про нього на сайті «Герої АТО», організували концерт і, зібрали на лікування кілька тисяч гривень.

На той час сайт ініціативи «Герої АТО» працював лише кілька місяців. Журналісти збирали інформацію про тих, хто перебував у шпиталі і потребував грошей на лікування. Ми іще тоді не знали, чи допоможе цей сайт хочаб одній людині «стати на ноги», повернутись до нормального життя.

Але з’являлись такі люди, як ця жіночка. Вони телефонували і хотіли допомогти. Не кожен міг перерахувати гроші, але кожен міг зробити щось корисне - проводити акції, перекладати анкети поранених на інші мови, готувати сухі борщі і відправляти їх на фронт, плести маскувальні сітоки, шити взуття для військових чи приділяти кілька годин свого часу роботі у шпиталі, надавати психологічну підтримку чи просто допомагати під час реабілітації.

За даними дослідження компанії GfK, яке вона провела у 2014 році, 23% населення України займалось волонтерською діяльністю. Більшість робили це самостійно, поза межами будь-яких інституцій чи організацій. В цифрах – це 8 мільйонів українців, яких ми називаємо волонтерами. Усім цим волонтерам потрібен ефективний інструмент для комунікації.

Більшість громадських організацій чи волонтерських ініціатив шукають людей для реалізації спільних проектів у соціальних мережах чи з допомогою власного сайту. Коли ми тільки створювали організацію запускали сайт «Герої АТО», ми також шукали волонтерів і однодумців. Ми раді, що ці люди знайшлись і стали частиною великої команди. Але оперативно шукати людей у різних куточках Світу для різних завдань – це не просто.

Так народився задум – створити зручну платформу для того, щоб гарні ідеї таки знаходили підтримку, а люди, які хочуть допомоги своїм умінням чи вільним часом, могли долучитись до проектів, де на них чекають.

 

Платформа працює за принципом «Яка допомога нам потрібна» і «Чим я можу бути корисним»?

 

Громадські організації чи ініціативи, а також волонтери створюють події чи завдання, описують, яка допомога їм потрібна і, які люди можуть бути корисними у реалізації задуму. Так формується команда. Люди, які мають час прояв мужності та волонтерство, знаходять тих, кому вони можуть допомогти. Вони спілкуються, обговорюють деталі заходів, планують та вносять виправлення у майбутній проект. Вони знаходять шляхи реалізації справді великих та визначних ініціатив. Хтось може присвятити кілька годин власного часу, щоб створити для організації, яка збирає гроші на лікування дітей, банер чи сайт. Хтось може прийти на акцію, допомогти із підручним матеріалом, намалювати плакат. Люди завдяки цій платформі зможуть зробити набагато більше, знайти однодумців, реалізувати найсміливіші задуми та плани.

Тут звичайні люди можуть втілити у життя незвичайні ідеї.

 

Аналогічні проекти існують і в інших країнах, вони вже допомагають людям здійснювати мрії.

Наше завдання – зробити спілкування між різноманітними волонтерськими спільнотами зручним та комфортним. Переконані, що завдяки ефективній комунікації буде реалізовано значно більше корисних проектів.

Долучайтеся до нас, як волонтер Volonter.org! 

Проект реалізовує ГО Development Foundation спільно з ГО "Цент підтримки волонтерського руху Волонтер.оргза фінансової підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.